2011 m. balandžio 17 d., sekmadienis

Straipsnis "Tauragiškių balse"

Straipsnis iš laikraščio "Tauragiškių balsas"

Rinkimai baigėsi... rinkimai prasideda 2011-03-25


Tauragiškė Donalda Meiželytė apsisprendė dalyvauti ateinančiuose Seimo rinkimuose
Beveik prieš mėnesį baigėsi savivaldybių rinkimai. Valdžia dar iki galo nepasidalinta. Tebeverda aistros kuriant koalicijas, ,,šlifuojant“ tokioms jungtuvėms reikalingus susitarimus. Kartu su tuo... prasideda nauja rinkimų kampanija �" į Lietuvos Respublikos Seimą. Nors jie numatyti tik 2012 metų spalį, bet partijos ir politikai jau žvelgia į juos ir planuoja savo veiksmus.
Lietuvos Respublikos Seime šiuo metu Tauragės rajonui atstovauja du mūsų išrinktieji - daktaras Stasys Šedbaras ir Donalda Meiželytė. Pirmąjį žmonės rinko vienmandatėje apygardoje, Donaldą �" visa Lietuva pagal partijų sąrašus. Vakar, kaip ir dažną pirmadienį, Donalda Meiželytė visą dieną praleido Tauragėje. Savo biure susitiko su rinkėjais, bendravo su ,,Tauragiškių balso“ žurnalistais. Vienas iš klausimų, kuriuos pateikėme savo kolegei žurnalistei Donaldai, buvo toks:
- Ar dalyvausite ateinančiuose Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose?
- Šitą klausimą girdžiu nuo pat pirmos dienos, kai tik pradėjau darbą Seime. Pradžioje tikrai dar negalėjau atsakyti, bet šiandien sakau - taip. Aš tikiu Lietuvos ateitimi, man tai ne koks nors šūkis, o tikras pojūtis. Manau, kad turi vykti kaita politikoje ir joje turi išlikti gabiausi, imliausi ir padorūs žmonės. Seimo nario darbas - tai ne tik plenariniai posėdžiai, vykdomosios valdžios kontroliavimas, teisės aktų studijavimas, bet ir nuolatinis bendravimas su žmonėmis. Džiaugiuosi, kad galiu priimti tauragiškius savo biure, o kai kuriems ir realiai patalkinti.
- Ar ketinate dalyvauti rinkimuose kaip partijos narė, ar kelsite savo kandidatūrą kaip nepriklausoma kandidatė?
- Nepriklausomumas yra tik graži pasaka. Vis tiek po to tenka šlietis prie vienos ar kitos partijos frakcijos Seime. Svarbiausia, kad pačios partijos veiktų skaidriai, nenaudotų rėmėjų finansų balsų pirkimui, o valdžios - savo partiečių poreikiams tenkinti. Šiuo metu esu Krikščionių partijos prezidiumo narė. Vykdant nuosaikią, nepopulistinę politiką sunku, bet juk norint pasiekti užsibrėžtų tikslų, reikia ir kantrybės, ir darbo, ir truputėlio sėkmės.
- Tauragiškiai gali klausti, o ką gero žadate nuveikti Tauragei, jei jus išrinktų?
- Geras klausimas. Turėčiau atsakyti, kad tikrai nieko konkretaus. Juk tik gera įstatyminė bazė, teisingas valdymas ir racionalus nacionalinio biudžeto paskirstymas sąlygoja geresnį tiek Tauragės, tiek Alytaus, tiek kitų miestų žmonių gyvenimą.
Miestų gerove ir infrastruktūra bei darbo vietų kūrimu gali pasirūpinti ir savivaldybės, tačiau jos bus bejėgės mažinant socialinę atskirtį ir gerinant piliečių gyvenimo kokybę, jei valdantieji ir toliau vys gyventojus iš Lietuvos, jei dusins smulkųjį ir vidutinį verslą nepakeliamais mokesčiais, o kiekvienu nauju mokesčio pakėlimu darys Lietuvą nekonkurencingą ir nepatrauklią investitoriams. Man labai patinka, kaip gudragalviai politikos ,,vilkai“ sugeba apkvailinti žmones, kad štai - jau kontroliuojančių institucijų sumažės, jau valdininkų aparato ,,hidrai“ apkapos čiuptuvus. Visa tai vėjas. Dirbu Audito komitete, o mums pirmiems tenka susipažinti su Valstybės kontrolės ataskaitomis. Norint pakeisti vieną ar kitą blogybę, tenka dirbti metus, nes sistema priešinasi. Manęs sistema nesuvalgė ir nenupirko. Tie, kurie turi vykdomąją valdžią savo rankose, naudoja dešimtis milijonų viešiesiems ryšiams. Tad laiko klausimas, kuomet sugalvos mane morališkai ,,padaužyti“. Patikėkite, jei net prezidentė sako, kad šalį valdo oligarchai ir nusikaltėliai, o pati skyrė tiek teisėjų, prokurorų, nuo kurių ir priklauso viešojo intereso gynimas, tai ką kalbėti eiliniam piliečiui apie teisingumą mūsų valstybėje. Pagal korupcijos rodiklius lygiuojamės su Afrikos šalimis, pirmaujame Europoje pagal žmogžudysčių, savižudybių skaičių, antidepresantų vartojimą. Per dvidešimt metų siekdami išlikti valdžioje politikai prikurpė tiek šalpų ir pašalpų ir taip demotyvavo dirbantį žmogų mokėti mokesčius, kad dabar turime tai, ką turime. Nenoriu tirštinti spalvų ir tikrai matau ne vien negatyvius elementus visuomenėje. Pirmieji poslinkiai link sveikos socialinės aplinkos jau matyti �" kuriasi ir stiprėja bendruomenės, savo veiklą vysto judėjimai, vyksta tvarkymosi akcijos. Naudodamasi proga, noriu palinkėti visiems tauragiškiams susitvarkyti savo kiemus ir nepamiršti pabarti šiukšlintojų. Geros talkos visiems.

Daiva KYBARTIENĖ

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą